Copyright 2016 (C) by Wojciech Nowak

ALL RIGHTS RESERVED

Wakacje – czas beztroskiego wypoczynku i niezapomnianych podróży, ale również okres, gdy we wszystkich centrach krwiodawstwa brakuje drogocennego leku, jakim jest krew. Cieszymy się zatem, iż naszą cykliczną zbiórkę, która odbyła się 21 lipca w Ząbkowicach Śląskich, odwiedziło tak wiele osób chętnych podzielić się tym niezastąpionym płynem. Większość z 39 zarejestrowanych w tym dniu obywateli, to nasi stali krwiodawcy, lecz pojawiło się także sporo nowych twarzy. Ostatecznie krew w tym dniu udało się oddać 34 osobom, co daje wynik 15,3 litra.

Podczas owej zbiórki miało także miejsce odznaczenie 3 krwiodawców odznaką „Honorowy Dawca Krwi           – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, którą otrzymuje się po oddaniu 20 litrów krwi. Gratulujemy Panom : Pawłowi Byrze, Pawłowi Porębie i Januszowi Szuszkiewiczowi oraz dziękujemy za dotychczasową współpracę, licząc na kolejne spotkania podczas naszych zbiórek.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim naszym krwiodawcom za bezinteresowną chęć niesienia pomocy          i każdą oddaną kroplę krwi. Kolejna ząbkowicka zbiórka już we wrześniu, a wcześniej 28 sierpnia zapraszamy do oddania krwi na Kopalni Złota w Złotym Stoku.

 

Obsługa zbiórki : Justyna B., Anita W., Ireneusz G. oraz Piotr K.

Tekst artykułu : Justyna B.

Zdjęcia : Anita W.

 

Zdjęcia do powyższego artykułu znajdziecie pod linkiem : Krewmaniacy » Wakacyjna zbiórka KrewMAniaków.

Wakacyjna zbiórka KrewMAniaków.
12 sierpnia 2021

Wstecz